021-22120361
سعادت آباد، كوی فراز، ميدان بوعلی، مجتمع خريد بوعلی، طبقه همكف، واحد 9

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت پروژه های عمرانی همراه با گروه فنی مهندسی سبز فراز

گروه فنی مهندسی سبز فراز با سابقه ای درخشان در ساخت و ساز پروژه های عمرانی، آماده همکاری با همه سرمایه گذاران و صاحبان ملک و مستغلات پروژه‌هاي مسکوني، اداري و تجاري در زمين شما، در قالب مشارکت در ساخت است.دغدغه ما نه تنها برآوردن انتظارات و رضايت مندي شرکا در سطح بالایی است، بلکه حفظ حسن شهرت و نام تجاري که بعنوان تضمين کيفيت خدمات یاد می شود برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است از همین رو تمامی مراحل در همکاری با گروه ما، طبق قراردادی شفاف مشخص می شود تا با خیالی آسوده به همکاری با ما اعتماد کنید.

چرا میتوانید به سبز فراز برای مشارکت اعتماد کنید؟

مدیریت دقیق پروژه

قراردادها براساس توافقات و قوانین حقوقی و مدنی امضا می شود و جهت پیشبرد بهتر پروژه بر اساس زمانبندی توافق شده، موارد اجرا می شود.

مورد تایید TUVNORTH آلمان

ما بر اساس استانداردهای بین المللی فعالیت می کنیم و مورد تایید استانداردهای سازمان اعتباردهی TUVNORTH هستیم.

متخصص و قابل اعتماد

در تمام پروژه های تلاش خود را کرده ایم تا پروژه بازدهی مناسبی برای سرمایه گذاران داشته باشد تا رضایت مشارکت کسب شود و روابط مناسب تجاری شکل گیرد.

راهنمای مشارکت در ساخت

مزایای مشارکت در ساخت خانه های کلنگی

 • کسب سود مناسب از ساختمان به ثمر رسیده بر اساس درصدی که از ابتدا تعریف شده
 • نوساز شدن واحد ملکی و امکان زندگی به سبک مدرن
 • مقاوم شدن واحد ملکی در برابر زلزله و سیل
 • امکان فروش ملک ساخته شده و دسترسی راحت به پول نقد برای سرمایه گذاری محدد
مزایای مشارکت در ساخت
نکات-تنظیم-قرارداد

نکات تنظیم قرارد مشارکت در ساخت

 • رویت سند رسمی ملک
 • مشخص کردن سود مشارکت بر اساس آورده طرفین
 • مشخص کردن مدت زمان اجرای پروژه
 • ضمانت اجرایی متناسب با تعهدات
 • سازنده در قرارداد مشارکت متعهد می‌شود که هزینه‌های ساختمانی پروژه،‌ هزینه‌های اداری پروژه بپردازد. علاوه براین او باید به پرداخت مبلغ بلاعوض و مبلغی به عنوان اجاره‌بها به مالک طی مراحل ساخت متعهد شود.

برنامه زمانبندی در قراردادهای مشارکت در ساخت

لازم است در قرارداد مشارکت با مشاوره کارشناسان عمرانی برای هر یک از مراحل عملیاتی شامل خاکبرداری ، فونداسیون ،  اجرای اسکلت ، سفت کاری و نازک کاری و تحویل،  مدت زمان منطقی و معقولی در نظر گرفت ودر صورت تاخیر ، مبلغی را به عنوان ضررو زیان در نظر گرفت . این بند باعث میگردد در صورت تعطیلی بیش از حد پروژه و یا عدم توانایی سازنده در اجرای ساخت پروژه ، مالک در هر مرحله ای بتواند به مراجع قضایی مراجعه و طبق قانون قرارداد را فسخ نماید ، در غیر اینصورت تا پایان زمان قرارداد حق هیچگونه شکایت یا اعتراضی را نخواهد داشت.

زمانبندی-compressed
فرمول مشارکت در ساخت

فرمول مشارکت در ساخت

معمولا اختلاف بین مالک و سازنده در میزان قدر السهم و مبلغ بلاعوض میباشد که از فرمول زیر محاسبه میگردد:

B=(%S*A)-( %M*H)

مقدار بلاعوض = درصد قدرالسهم سازنده  * کل ارزش ملک – قدر السهم مالک  *کل هزینه ساخت و جواز

B – مقدار بلاعوض

M– قدر السهم مالک

H– کل هزینه ساخت

S– قدرالسهم سازنده

A- ارزش ملک

به عنوان مثال ملکی به ارزش 90 میلیارد ریال با هزینه ساخت 35میلیارد ریال  که در آن طی توافق بعمل سهم مالک 60 درصد و سهم سازنده 40 درصد میباشد مقدار مبلغ بلاعوض به صورت زیر محاسبه میگردد:

(40%*90,000,000,000) – (60%*35,000,000,000)=15,000,000,000 ریال

و در مناطقی از تهران یا شهرستانها که قیمت زمین پایین میباشد در  صورتی که عدد بدست آمده منفی باشد یعنی باید قدر السهم سازنده افزایش پیدا کند ودر صورت صفر شدن درصد به صورت 50 به 50 تغییر میکند.

فرمول فوق به صورت کلی می باشد و  به دلیل شرایط خاص هر ملک نسبت به ملکهای دیگر و مشخصاتی شامل تعداد طبقات و شمالی،  جنوبی بودن ملک بهتر است مالکین محترم قبل از عقد قرارداد با یک کارشناس مجرب در این زمینه  مشورت نمایند

انواع قراردادهای مشارکت در ساخت

 1. ممکن است طرف اول زمین را ارائه دهد و نفردوم هزینه های ساخت را به عهده بگیرد. در این حالت ممکن است قیمت زمین و ما به ازای آن در بیعنامه ذکر نشود و فرد سازنده تعهد دهد که بنایی با مشخصات موردنظر که طرفین در مورد آن توافق کرده اند در همان زمین اول بسازد و بعد از آن طرفین در آن شریک شوند.
 2. در یک حالت دیگر ممکن است طرفین توافق کنند که عملیات به صورت مرحله‌ای در هر بخش که انجام شد بر اساس توافق از قبل تعیین شده یک سهم از زمین منتقل شود. برای مثال طرفین توافق کنند که بعد از اتمام اسکلت بندی یک دانگ منتقل شود. در این حالت توافق می‌شود که انتقال‌دهنده پس از انجام کار برای تنظیم سند رسمی اقدام کند.
 3. سومین حالت این است که طرفین قرار بگذارند که اگر پروژه به مرحله مشخصی رسید، صاحب زمین وکالت بلاعزلی برای اقدام در جهت تنظیم سند انتقال رسمی به میزان سهم خود به فرد سازنده که طرف دوم است بدهد.
 4. گاهی ممکن است توافق شود که سه دانگ از ملک در اغاز به سازنده انتقال داده شود.

ارتباط با ما در ساعات غیرکاری

در صورتیکه در زمان غیرکاری به سایت مراجعه نمودید می توانید فرم روبرو را پر نمایید تا در اولین فرصت، جهت مشاوره و راهنمایی با شما تماس بگیریم.

تماس با املاک سبز فراز