021-22120361
سعادت آباد، كوی فراز، ميدان بوعلی، مجتمع خريد بوعلی، طبقه همكف، واحد 9

مشارکت در ساخت جایگاه سوخت

مشارکت در ساخت جایگاه سوخت و پمپ بنزین همراه با گروه فنی مهندسی سبز فراز

گروه فنی مهندسی سبز فراز، افتخار دارد با کادری مجرب و زبده کلیه مراحل و عملیات ساخت پمپ بنزین شامل: مشاوره، نقشه تاسیسات، طراحی پلان، جانمایی در کلیه مناطق 22 گانه تهران و حومه و شهرستان را با اخذ مجوز از کلیه سازمان ها و مراجع ذیصلاح صفر تا صد در کمترین زمان و حداقل هزینه به انجام می رساند. در مطالعه مقطعی، ابتدا با بررسی اولیه شهرستان و شناسائی استانداردهای ایمنی در پمپ بنزین های شهری و برون شهری اقدام به طراحی چک لیست ایمنی می گردد و با ابزارهای مشاهده، مصاحبه ایمنی تکمیل می گردد.

با توجه به رکود ساخت و ساز در کشور و ریسک پذیری سرمایه گذاری در بسیاری از بخش های صنعت تعداد زیادی از هموطنان عزیز، سرمایه گذاری در احداث و ساخت پمپ بنزین و مجتمع خدمات رفاهی (به دلیل سودآوری بالا، ارزش افزوده، نقد بودن کارمزد، سود قابل ملاحضه و توجیه کامل اقتصادی و …) بسیاری از مزایای پنهان و آشکار آن اقدام نمودند.

با ورود افراد غیر متخصص و ناآگاه در این صنعت مهم و حساس کشور که با دادن اطلاعات نادرست و غلط باعث افزایش ریسک پذیری سرمایه و بالا رفتن هزینه ها و کلیه مراحل کار (از خرید زمین تا احداث و  ساخت پمپ بنزین) شدند، بر این اساس احساس تکلیف کردیم تا گامی کوچک در جهت اطلاع رسانی درست و صحیح در این صنعت برداریم و بتوانیم بیش از دو دهه تجربیات و فعالیت مستمر خود را در اختیار هموطنان عزیزمان قرار دهیم.

چرا میتوانید به سبز فراز برای ساخت جایگاه سوخت اعتماد کنید؟

مدیریت دقیق پروژه

قراردادها براساس توافقات و قوانین حقوقی و مدنی امضا می شود و جهت پیشبرد بهتر پروژه بر اساس زمانبندی توافق شده، موارد اجرا می شود.

مورد تایید TUVNORTH آلمان

ما بر اساس استانداردهای بین المللی فعالیت می کنیم و مورد تایید استانداردهای سازمان اعتباردهی TUVNORTH هستیم.

متخصص و قابل اعتماد

در تمام پروژه های تلاش خود را کرده ایم تا پروژه بازدهی مناسبی برای سرمایه گذاران داشته باشد تا رضایت مشارکت کسب شود و روابط مناسب تجاری شکل گیرد.

ساخت پمپ بنزین همراه با مهندس رضا نصیروند

مهندس رضا نصیروند نامی شناخته شده در حوزه ساخت جایگاه سوخت و پمپ بنزین است که به عنوان مدیریت گروه مهندسی سبز فراز، خدمات زیر را برای مشاوره، طراحی و نظارت ساخت پمپ بنزین ارائه می کند؛

  • مشارکت در ساخت
  • طراحی پلان و جانمایی
  • نقشه تاسیسات
  • اخذ کلیه مجوزها
نصیروند-compressed
کتاب-جایگاه-سوخت

اولین کتاب اصول طراحی و اجرای جایگاه‌های مدرن سوخت

این کتاب برای اولین بار در کشور در حوزه پمپ بنزین توسط مهندس رضا نصیروند مدیریت مجموعه راهیان سبز فراز نوشته شده که حاصل 18 سال سابقه فعالیت و تجربه مهندس نصیروند در این حوزه است. در این کتاب علاوه بر اینکه در خصوص طراحی جایگاه سوخت صحبت شده، به موضوع دستورالعمل های استفاده کاربران از پمپ بنزین و جایگاه های سوخت پرداخته که به همه صاحبان خودرو و استفاده کنندگان از پمپ بنزین توصیه می شود که همانند کتاب راهنمایی و رانندگی، یکبار این کتاب خوانده شود چراکه راهکارهای منحصر به فرد و جالبی برای صاحبان خودرو در جایگاه سوخت دارد. جهت خرید این کتاب شگفت انگیز می‌توانید با اطلاعات تماس زیر در ارتباط باشید؛

شرایط-احداث-جایگاه-سوخت

شرایط احداث جایگاه سوخت پمپ بنزین

انواع جایگاه و ابعاد زمین مورد نیاز احداث جایگاه

۱. جایگاه تک سکو بنزین با ابعاد (۷ در ۸) (۱۰ در ۶) (۱۶ در ۵/۹) مترمربع، جهت عرضه بنزین در شهرهای بزرگ که مشکل کمبود زمین یا گرانی زمین وجود دارد و همچنین برای احداث در پارکینگها، مجتمع های بزرگ مسکونی، اداری، صنعتی به صورت عرضه در اتاقک
۲. جایگاه تک سکو بنزین، حداقل بر ۲۲ متر و حداقل عمق ۱۱ متر
۳. جایگاه ۲ سکو بنزین، حداقل بر ۲۲ متر و حداقل عمق ۱۶ متر
۴. جایگاه ۳ سکو بنزین، حداقل بر ۳۰ متر و حداقل عمق ۳۰ متر
۵. جایگاه ۲ فرآورده ۲ سکویی، حداقل بر ۴۰ متر و حداقل عمق ۲۵ متر
۶. جایگاه ۲ فرآورده ۳ سکویی، حداقل بر ۴۰ متر و حداقل عمق ۴۰ متر
۷. جایگاه ۲ فرآورده ۴ سکویی، حداقل بر ۴۰ متر و حداقل عمق ۶۰ متر

 

شرایط و موقعیت زمین پیشنهادی جایگاه

۱. ترجیحاً زمین پیشنهادی از مراکزی که با کار گرم (جوشکاری، نانوائی و …) مرتبط هستند، فاصله مناسب داشته باشد.
۲. خیابان دسترسی به جایگاه قابلیت مانور نفتکش را داشته باشد. حریم برق فشار قوی (دکل – پست) لوله های انتقال گاز و خطوط راه آهن رعایت شده باشد.
۳. زمین نبایستی در حریم رودخانه – مسیل باشد.
۴. طراحی جایگاه بایستی تحت نظارت و مسئولیت مهندسی مشاور مورد تائید سازمان نظام مهندسی و یا سایر دستگاه های ذیربط انجام شود.
۵. لازم است کلیه نقشه های تهیه شده توسط مشاور، به لحاظ مراعات تمامی استانداردهای تاسیسات نفتی، به تائید مهندس منطقه و واحد HSE منطقه رسانیده شود.

 

الزامات طراحی جایگاه صفر تا صد ساخت جایگاه سوخت

۱. عرضه بنزین در سکوهای مجاور دفتر و عرضه نفتگاز در سکوهای مجاور خیابان (جاده)، مدنظر قرار گیرد.
۲. به منظور فرار سریع نفتکش در زمان حریق، محل تخلیه در خروجی جایگاه در نظر گرفته شود.
۳. فاصله بین دو سکو، حداقل ۶ متر در نظر گرفته شود.
۴. پیش بینی تلمبه مخصوص عرضه بنزین به موتور سیکلت ها، به صورت مجزا، در صورت امکان
۵. طراحی جایگاه، به ویژه نمای داخلی و خارجی ساختمان، متناسب با شرایط اقلیمی و فرهنگی هر منطقه اجرا شود.
۶. تهیه و نصب ژنراتور برق اضطراری، مجهز به سیستم راه انداز اتوماتیک الزامی است.
۷. اجرای طرح کف پخش کن اتوماتیک با سنسورهای مربوطه، جهت سایبان تلمبه ها، روی حوضچه مخازن و محل تخلیه یا طرح های مناسب جایگزین دیگر برای اعلام و اطفاء حریق
۸. نصب سیستم سطح و دماسنج هوشمند و سیستم جلوگیری از سرریز مخازن الزامی است.
۹. مخازن زیرزمینی جایگاه میبایستی حداقل با ظرفیت ۴۵۰۰۰ لیتر ساخته و نصب شوند. (حدود ۵/۱ برابر بالاترین ظرفیت نفتکش های موجود)
۱۰. ارتفاع سکوهای بنزین ۱۰ سانتی متر به همراه پیش بینی گارد مناسب جهت تلمبه ها
۱۱. رعایت مقررات آئین نامه ۲۸۰۰ جهت مقاوم سازی در تاسیسات و ابنیه، در برابر زلزله الزامی است و همچنین رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در کلیه ابنیه جایگاه
۱۲. تفکیک و محصور نمودن محوطه مخازن از سایر تاسیسات و قسمت های جایگاه
۱۳. پیش بینی سیستم هوشمند حفاظت الکترونیکی با نصب دوربین های مدار بسته

کارمزد جایگاه های سوخت

حداکثر کارمزدی که به جایگاه‌ داران با درجه ممتاز پرداخت می‌شود ۳٫۵ درصد است. به جایگاه دارانی که درجه پایین‌تری قرار دارند کارمزد ۲ درصد و یا کمتر از آن پرداخت می‌شود، این رقم برای معدود جایگاه‌ هایی که فروش بالاتر از ۸۰ هزار لیتر دارند به صرفه است اما برای ۷۰ درصد از جایگاه‌ ها که فروش کمتر از ۲۰ هزار لیتر در روز دارند این رقم بی‌تاثیر است.

طرح درجه بندی به شرح زیر است؛
درطرح درجه بندی آیتم‌ های ایمنی، زیباسازی به روز بودن وجود دارد. به طور کلی حدود ۲۰۰ آیتم وجود دارد و جایگاه ها با توجه به درجه‌ای که دریافت می‌کنند سود بیشتری می‌برند.

اما دو مشکل وجود دارد اول آنکه آیتم‌ ها هر سال افزایش یافته یا تغییر می‌کنند و همچنین نظارت بر اجرای آئین نامه بسیار سلیقه‌ای شده است و کارشناسان بر اساس سلیقه خود نمره می‌دهند. و این باعث تحمیل هزینه های جدید می‌شود. صفرتا صد ساخت جایگاه سوخت خودرا  به ما بسپارید.

ارتباط با ما در ساعات غیرکاری

در صورتیکه در زمان غیرکاری به سایت مراجعه نمودید می توانید فرم روبرو را پر نمایید تا در اولین فرصت، جهت مشاوره و راهنمایی با شما تماس بگیریم.

تماس با املاک سبز فراز